Botoks

Pozwól nam zadbać o siebie

Botoks

Toksyna botulinowa to substancja, którą od lat stosuje się do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej. Wprowadza się ją za pomocą cienkiej igły tylko w obszarze mięśni, które mają zostać rozluźnione. Pod wpływem botoksu wygładzeniu ulegają na przykład zmarszczki mimiczne wokół oczu lub pomiędzy brwiami. Toksyna, blokując przewodnictwo w obrębie nerwów i mięśni, sprawia, że część procesów starzenia zostaje odwrócona. Pierwsze efekty zabiegu są zauważalne zazwyczaj już po dwóch dniach od jego wykonania, lecz na pełny efekt trzeba poczekać około tygodnia.

W celu utrzymania pożądanych rezultatów botoks należy powtarzać co około pół roku. W przeciwnym razie wygląd danej osoby wróci po prostu do stanu sprzed zabiegu. Skóra znów podda się naturalnym procesom starzenia i pojawią się kurze łapki lub zmarszczki na czole. Nie każdy może jednak skorzystać z tej metody, dlatego przed jej realizacją wykonywany jest szczegółowy wywiad, na podstawie którego decydujemy o podjęciu konkretnych kroków.

Zabieg z użyciem botoksu polega na wstrzykiwaniu go w odpowiednie partie twarzy, co powoduje blokadę sygnałów chemicznych pomiędzy nerwami i mięśniami. Mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki wygładzeniu.

Wskazania:

  • bruzdy między brwiami, czyli tzw. „lwie (marsowe) zmarszczki”;
  • zmarszczki w okolicach oczu, czyli tzw. „kurze łapki”;
  • zmarszczki na czole poziome i pionowe;
  • zmarszczki dolnej części twarzy, czyli tzw. „bruzdy marionetki”
  • opadające powieki oraz kąciki ust.